Usuwanie zaćmy w Czechach w 3 krokach

Usuwanie zaćmy w Czechach w 3 krokach
Chorujesz na zaćmę, ale nie możesz iść na zabieg, bo masz wyznaczony bardzo odległy termin? A może masz po prostu dość czekania na operację? Koniecznie przeczytaj ten artykuł i zobacz, jakie 3 kroki musisz podjąć, aby zapisać się na zabieg w Czechach.

Krok pierwszy: wybierz polski szpital

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby zapisać się na usuwanie zaćmy w Czechach, jest wybranie polskiego szpitala współpracującego z naszymi sąsiadami. Kiedy to zrobisz, zgłoś się do nich na wizytę. W jej trakcie zostaną przeprowadzone wszelkie badania, które określą, czy kwalifikujesz się na zabieg. Jeśli tak, wtedy zostanie Ci wyznaczony termin operacji. Najczęściej trzeba na niego czekać od 2 do 3 tygodni o momentu wizyty w placówce.

Krok drugi: udaj się do Czech

Po wyznaczeniu daty operacji nie musisz już wypełniać żadnych innych formalności. Dzięki temu możesz skupić się na organizacji dojazdu. Do Czech możesz dostać się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest dojazd na własną rękę. W tym wypadku dobrze jest zabrać ze sobą drugiego kierowcę, który pomoże Ci wrócić do domu. Po wykonaniu zabiegu nie możesz prowadzić samochodu przez minimum 24 godziny, dlatego tak ważne jest to, aby ktoś z nami pojechał. Drugą opcją jest dojazd busem spod polskiego szpitala w towarzystwie innych pacjentów. Niestety, ta możliwość nie jest dostępna w każdej placówce, dlatego wcześniej należy się o nią dopytać w szpitalu. Kiedy będziesz już w czeskim szpitalu, tam wypełnisz parę formalności, a następnie zostaniesz poddany paru standardowym badaniom. Gdy je przejdziesz, pojedziesz na salę operacyjną, gdzie zostanie przeprowadzony zabieg. Trwa on zaledwie około 20 minut i jest całkowicie bezbolesny, dlatego też nie musisz obawiać się bólu.

Krok trzeci: zgłoś się po refundację

Operacja zaćmy w Czechach kosztuje 2,5 tys. zł. Większość kwoty, bo aż 2,4 tys. zł, uiszczasz w dniu zabiegu w czeskim szpitalu. Jedynie pierwsze 100 zł wpłacasz w polskim szpitalu przy wizycie konsultacyjnej. Choć cena jest wysoka, to, na szczęście, możesz ją w dużej mierze odzyskać. Wystarczy, że po powrocie do kraju wypełnisz i złożysz wniosek o zwrot świadczeń opieki zdrowotnej udzielonych poza granicami kraju. Potem zostaje Ci uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Wniosek powinien zostać rozpatrzony 30 dni od momentu złożenia. Po tym czasie NFZ zwróci Ci około 2,1 tys. zł. Jak widać usuwanie zaćmy w Czechach jest opłacalne nie tylko pod względem zdrowotnym, ale także finansowym.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://badabing.czest.pl/laserowe-usuwanie-zacmy-co-warto-o-niej-wiedziec
http://www.dentoforum.pl/viewtopic.php?f=126&t=5256&p=30950#p30950
http://bilanx.slask.pl/witrektomia-na-czym-polega-zabieg
http://modnapolka.pl/forum/thread/view/id/52541/page/last#replies

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s